Najważniejsze to dobrze zacząć

Witaj nowy roku szkolny! Ruszamy w dalszą drogę w poszukiwaniu przygód i osiąganiu nowych umiejętności. U nas jak zwykle, po dobrym odpoczynku, druga połowa sierpnia była pracowita. Dlaczego? By dobrze zacząć! W poszerzonym składzie zespół nauczycielski pracował, by dobrze przygotować nadchodzące 10 miesięcy pracy. Nauczyciele oraz Rada Zarządzająca wykorzystała minione dni na intensywne szkolenia. Odbywały się one w Szkole Podstawowej “Strumienie” w Józefowie Stowarzyszenia STERNIK oraz w placówkach katowickiego Stowarzyszenia Węgielek: Szkole Podstawowej dla Dziewcząt”Płomień” oraz w Szkole Podstawowej dla Chłopców “Kuźnica”. Nauczyciele opracowywali wspólne zasady ewaluacji zajęć, przygotowywali narzędzia do pracy wychowawczo-dydaktycznej, uzupełniali bazę pomocy dydaktycznych i wyznaczali nowe cele dla naszej szkoły. Przed nimi, tak jak przed nami wszystkimi pewnie kolejne wyzwania. Życzymy im radości z dokonywania wielkich rzeczy w codziennej pracy!