Szkolny apel

Październikowe zajęcia w Skale rozpoczęliśmy od porannego apelu przygotowanego przez uczniów klasy I, II i III. Apel w naszej szkole to wspólne spotkanie całej szkoły na początku i na końcu każdego miesiąca. Spotkanie rozpoczyna sygnał dźwiękowy, który mobilizuje uczniów do zebrania się w holu szkoły. Apel rozpoczynamy wspólną modlitwą przygotowaną na dany miesiąc, powierzamy się Maryi, a za wstawiennictwem świętego patrona miesiąca prosimy o dobry dzień pracy i nauki.

Następnie uczniowie przedstawiają, nad jaką cnotą szczególnie będzie pracowała cała społeczność szkolna, hasła tygodnia z nią związane i nawyk pobożności oraz cytat z Pisma Świętego na dany miesiąc.

Październik

POSŁUSZEŃSTWO

Hasła tygodnia:

I tydzień: Słuchając uważnie, nauczę się więcej.

II tydzień: Wykonuję to, o co proszą mnie rodzice i nauczyciel od razu.

III tydzień: Zadania wykonuję najlepiej, jak potrafię.

IV tydzień: Potrafię odpowiednio zachować się w każdym miejscu.

Nawyk pobożności: Modlę się dziesiątką Różańca do Matki Bożej.
Cytat z Pisma Świętego: Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. ( J 14,15)

Kolejni uczniowie przybliżają kilka najważniejszych faktów z życia patrona miesiąca, prezentują wybrane dzieło malarskie, przysłowia i związki frazeologiczne, a następnie wszyscy razem słuchamy piosenek (pieśni), których w tym miesiącu się nauczymy.

Celem szkolnych apelów jest integracja szkoły jako społeczności uczniów i nauczycieli, możliwość wypowiadania się i prezentowania uczniów na forum całej szkoły, a także wypracowywanie dobrych nawyków w zakresie systematyczności i odpowiedzialności za przygotowanie spotkania.