Męska wyprawa Ojców z Synami

W sobotni poranek grupa odważnych Ojców z Synami (oczywiście ze Szkoły Skała), wyruszyła z Przełęczy Przegibek na spotkanie z przygodą. Celem tej Męskiej Wyprawy było odnalezienie i eksploracja jaskini! Warunki pogodowe były typowo jesienne, ale humory i radość wspólnego przebywania rekompensowały wszelkie niedogodności.

Po dojściu na Magurkę i krótkim odpoczynku w schronisku spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, Grzegorzem. Podczas przejścia na miejsce poszukiwania jaskini chłopcy z zaciekawieniem słuchali opowieści o rodzajach jaskiń, o tym jak powstają  i metodach  ich poszukiwań.
Chłopaki wykazali się także dużą wiedzą o Beskidach, odpowiadając na liczne pytania i zagadki. Przeszukiwanie terenu zaowocowało niespodziewanym odkryciem… innej jaskini. Następnie ku uciesze wszystkich chłopcy znaleźli cel naszej wyprawy – jaskinię Wietrzna Dziura!!!

 

 

 

 

 

 

 

Penetrację jaskini przeprowadziliśmy w kilku osobowych zespołach. Po pokonaniu ciasnego otworu mogliśmy podziwiać dość przestronny korytarz, na ścianach którego można było zauważyć…pająki i ćmy. Wrażenie robiło także przebywanie w ciemności po zgaszeniu latarek – nie widać dłoni przystawionej przed oczy!!! Radość chłopaków wychodzących z jaskini a przede wszystkim Ojców czołgających się z uśmiechem – bezcenna. Jak to powiedział jeden z Ojców: „dzieci są albo czyste, albo szczęśliwe”.  Jak mogliśmy zauważyć – dotyczy to także tych starszych.

Na koniec podziękowania:

– dla Pawła – za świetny pomysł wyprawy i pomoc w przygotowaniu,

– dla Łukasza – za cenne uwagi odnośnie bezpieczeństwa i celu wyprawy,

– dla Grzegorza – za świetne opowieści i oprowadzanie po jaskini oraz dla wszystkich Ojców, za poświęcony czas swoim Synom!

Pozdrawiamy

ROK – owie (Rodzice Odpowiedzialni za Klasę)