Koncert Uczniów

W czwartkowy poranek cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali lekcyjnej pierwszoklasistów, by wspólnie wziąć udział w Koncercie Uczniów Szkoły Skała. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć, na jakich instrumentach i jak grają nasi młodzi artyści, ale przede wszystkim przekonać się o tym, jak wielu spośród nich mierzy się z tym dodatkowym wyzwaniem, którym niewątpliwie jest nauka gry na instrumencie. 
Większość naszych uczniów grę na swoim pierwszym instrumencie – dzwonkach – rozpoczyna w szkole podczas zajęć muzycznych z Panią Jolą, a chętni uczniowie rozwijają umiejętność gry na wybranym instrumencie w Ognisku Muzycznym w Skale lub w innych ośrodkach kształcących muzycznie. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że blisko połowa naszych uczniów gra na jakimś instrumencie! Młodzi muzycy grając na pianinie, gitarze, dzwonkach, flecie, flecie poprzecznym i skrzypcach – z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – wykonywali kolędy bądź pastorałki. Aplauz publiczności wzbudzili wszyscy wykonawcy, odważnie prezentujący swoje umiejętności, mimo że część z nich swoją muzyczną przygodę rozpoczęła dopiero w bieżącym roku szkolnym. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy wytrwałości, a nade wszystko pogody ducha, by podejmowany trud przynosił prawdziwą radość.