Wizyta w laboratorium chemicznym

OKIEM I PIÓREM TRZECIOKLASISTEK

Uczennice klasy pierwszej i trzeciej pojechały do Szkoły Przemysłowej na zajęcia z chemiczką, panią Blandyną. Zajęcia zaczęły się od rozmowy z panią Blandyną. Poznałyśmy określenia chemiczne i robiłyśmy doświadczenia. Było czterech uczniów, którzy pomagali nam zrozumieć doświadczenia. Robiłyśmy mieszanki kolorów, polegające na dodawaniu, np. niebieskiego i żółtego, z których wyszedł zielony. Można było wziąć piane z gazu i wody, a uczniowie podpalali i ogień poleciał w górę (tylko nie próbować w domu). Były bardzo ciekawe informacje, też robiłyśmy coś co się nazywało „roślinka”, czyli substancja, do której dawało się taką kuleczkę, jak nasionko i pod koniec wykiełkowało coś przypominające roślinkę bez liści. Dziewczynkom bardzo się podobało.