Orszak Trzech Króli

Kolejny Orszak Trzech Króli już za nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 stycznia 2019 roku w Święto Objawienia Pańskiego po raz ósmy wyruszyliśmy w bielskim Orszaku Trzech Króli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielobarwny przemarsz pełen radości i rodzinnej atmosfery, tradycyjnie zakończony wspólnym kolędowaniem, zgromadził wielu mieszkańców Bielska-Białej.Podążając za Mędrcami – Kacprem, Melchiorem i Baltazarem – dzieci wraz z całymi rodzinami przeszły ulicami naszego miasta, uczestnicząc w inscenizacjach największych jasełek plenerowych, aby na końcu razem pokłonić się Dzieciątku Jezus.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem w roli samodzielnego organizatora debiutowało Bielskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny “Światło”, prowadzące nasze placówki – Przedszkole Ziarenko i Szkołę Skała. Nie byłoby jednak w Bielsku-Białej Orszaku, gdyby nie współdziałanie zaprzyjaźnionych ze sobą osób, przychylność przedstawicieli wielu bielskich środowisk, a także otwarte serca darczyńców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy, aby co roku było na tych jasełkach coraz więcej aktorów, aby chętni wolontariusze włączali się w ich oprawę artystyczną. Pragniemy zadbać o piękne stroje
i scenografię, aby to wydarzenie przenosiło nas w przeszłość, do stajenki betlejemskiej, żebyśmy sami mogli wyznać naszą wiarę i złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

 

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orszak rozpoczęliśmy jak zawsze Eucharystią w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Mszę Świętą odprawił bp Piotr Greger.
Do stajenki betlejemskiej wyruszyły 3 orszaki. W orszaku europejskim (kolor czerwony) z królem Kacprem w rolę dwórek i rycerzy wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej „Skała” oraz Przedszkola „Ziarenko”. W orszaku azjatyckim (kolor zielony) z królem Melchiorem dwórkami i rycerzami byli uczniowie SP nr 2
i Przedszkola Katolickiego im. Świętej Rodziny. Z kolei orszak afrykański (kolor niebieski) z królem Baltazarem tworzyli uczniowie SP nr 1 i 27 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej KTK im. św. Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Królowie podczas swojej wędrówki do stajenki minęli dwie scenki – z nienawistnym Herodem i „Anielską Bramą”. W rolę świętej rodziny wcieliła się na bielskim rynku Ewa i Jakub Kopaczka z ośmiomiesięcznym Samuelem – rodzina z Przedszkola Ziarenko. Radosne kolędowanie poprowadził zespół „Kamień na kamieniu” z Domowego Kościoła parafii św. Małgorzaty.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2019 roku pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne włączenie się we wspólne świętowanie Objawienia Pańskiego!