Wycieczka na Szyndzielnię

W ramach zajęć wychowania fizycznego dziewczyny z 5a rozpoczęły swoje górskie wycieczki. W tym roku śladem roku poprzedniego, na pierwszy ogień poszła Szyndzielnia. Oprócz samego zdobywania szczytu Szyndzielni było również zdobywanie wiedzy o tym, jak zdobywać góry. Pani Magda przygotowała dla dziewczynek zadania z czytania mapy a Pani Agata zadanie matematyczne, którego celem było obliczenie kosztów górskiej wycieczki na Szyndzielnię z noclegiem i wyżywieniem dla niemałej, bo pięcioosobowej rodziny. Dziewczynki oprócz samych przeliczeń musiały się skonfrontować z realnymi cenami obowiązującymi w schronisku czy na kolejce linowej. Wyzwaniem dla dziewczynek podzielonych na grupy było również prowadzenie wyprawy do celu i z powrotem, z czego wywiązały się znakomicie