Projekt “Teatr” w kl. II i III

W ramach projektu edukacyjnego “Teatr” dziewczynki z klasy 2 i 3 bawiły się w teatr cieni. Najpierw wymyślały własne przedstawienia, przygotowywały kukiełki, niektóre grupy spisały nawet scenariuszeNa kolejnych zajęciach uczennice próbowały zrobić teatrzyk z wykorzystaniem własnych dłoni – układając je w różne postacie. Efekty można podziwiać na zdjęciach, na których znajdziemy groźnego wilka, uroczą sarenkę i inne stworzenia.

 

 

 

 

 

 

Uczniowie z III klasy w ramach omawiania lektury „Kubuś Puchatek” A.A. Milnego przygotowali kukiełkowe przedstawienia. Zanim jednak doszło do pokazu konieczne było stworzenie odpowiednich rekwizytów. Chłopcy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie! W ruch poszły kredki, nożyczki, taśma klejąca… i już po chwili na stolikach spoczęli kolorowi przyjaciele sympatycznego Kubusia z nim samym na czele. Tuż obok nich uwagę przykuwały znaki zodiaku; waga, byk, skorpion, bliźnięta, strzelec: to bohaterowie jednego z rozdziałów książki pt. „Dzieci Pana Astronoma” autorstwa Wandy Chotomskiej. Za stworzenie tych kukiełek zabrała się grupa chłopców z II klasy. Wreszcie aktorzy zajęli miejsca na scenie i w grupach przybliżyli widzom przygody swoich bohaterów. Emocje, zarówno wśród występujących, jak i widowni, były ogromne! Wszystkie spektakle zakończyły się gromkimi brawami.