Wycieczka do Żywca

W piątkowy poranek chłopcy z klasy II i III wyruszyli na całodniową wycieczkę do Żywca. Emocje towarzyszyły młodym podróżnikom już od samego początku. Najpierw musieli przejechać autobusem miejskim do dworca PKP, skąd wyruszyli w prawie półgodzinną podróż pociągiem. Po jej zakończeniu wycieczka pieszo udała się, z żywieckiego dworca, w okolice Konkatedry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tam czekało na nich zwiedzanie kościelnej wieży. Aby jednak wejść na punkt widokowy, znajdujący się na wysokości prawie 40 metrów, trzeba było pokonać aż ok. 250 schodów. Chłopcy poradzili sobie z tym wyzwaniem znakomicie! W nagrodę mogli podziwiać panoramę Żywca oraz cieszyć się widokiem otaczającego go krajobrazu. To jednak nie był koniec atrakcji – w programie wycieczki było jeszcze zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Historię tego miejsca przybliżyła chłopakom Dorota Firlej – kustosz działu historycznego, która także oprowadziła ich po ciekawych zakamarkach. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na tle muzealnej ekspozycji, uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do Bielska-Białej. Chłopcy wrócili do szkoły uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń. To była zdecydowanie udana wyprawa!