Spacer po Bielsku-Białej

Chłopcy z klasy II i III wybrali się na spacer po Bielsku-Białej. Zanim jednak do tego doszło każdy z uczestników wycieczki otrzymał mapę miasta oraz książeczkę Przygodnik.  Wyprawa zaczęła się od przejazdu autobusem linii nr. 8 do Hotelu President. Tam uczniowie mogli wykorzystać zdobytą w szkole wiedzę o tym obiekcie. Po krótkim utrwaleniu jego historii, pan Radek wyznaczył dwóch przewodników, którzy, posługując się mapą, mieli doprowadzić kolegów do następnego punktu. Kiedy wycieczka docierała do kolejnych miejsc, przewodnicy zmieniali się. W ten sposób odwiedziliśmy m.in. pomnik Reksia, Bolka i Lolka, Kościół Opatrzności Bożej w Białej, Ratusz czy Rynek. Chłopaki z zainteresowaniem oglądali miejsca oraz budynki, do których docierali i dzielili się świeżo zdobytą wiedzą z innymi. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Od tego momentu z pewnością będą zupełnie inaczej postrzegać Bielsko-Białą.