Wizyta w Bielskim Centrum Kształcenia

Chłopcy z klasy II i III wybrali się do Bielskiego Centrum Kształcenia. Tuż po przekroczeniu progu tego miejsca oczom chłopaków ukazały się hale oraz znajdujące się w nich różne ciekawe maszyny. Kierownik placówki, który osobiście przywitał naszą wycieczkę, wyjaśnił chłopcom, że każde z tych urządzeń wykonuje ściśle określoną pracę. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzali poszczególne hale, gdzie pod czujnym okiem pana Piotra mogli zobaczyć podczas pracy takie maszyny, jak tokarki, frezarki, spawarki czy wiertarki. Zasady działania każdej z nich w obrazowy sposób wyjaśniał chłopcom pan Piotr oraz inni pracownicy placówki. Każde z urządzeń wywarło na uczniach ogromne wrażenie, a oni sami zasypywali swoich przewodników nurtującymi ich pytaniami. Kiedy ich ciekawość została zaspokojona, wycieczka udała się w drogę powrotną do szkoły. Wcześniej Kierownik Bielskiego Centrum Kształcenia, żegnając swoich gości, zachęcił ich do ponownego odwiedzenia tej placówki. Chłopaki z pewnością skorzystają z tego zaproszenia.