AKTUALNOŚCI

Opublikowano

Podsumowanie Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Języku hiszpańskim

Zakończyliśmy tegoroczną edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Języku hiszpańskim. 8 kwietnia spotkali się finaliści w kategoriach: historia i geografia oraz literatura i sztuka. Uczniowie podjęli temat konkwisty hiszpańskiej na kontynencie amerykańskim, teatru złotego wieku w Hiszpanii oraz twórczości Diega Velázqueza. Finaliści pracowali w dwuosobowych zespołach. Przedstawiamy wyniki ich zmagań.

W kategorii Historia i Geografia zwyciężyli:

 • 1 miejsce: Gabriela Sowa i Emilia Sowa (SP Źródło w Krakowie)
 • 2 miejsce: Paweł Szelejewski i Filip Pasieczny (SP Kuźnica w Katowicach)
 • 3 miejsce: Maja Siwiec i Hanna Dutka (SP Skała w Bielsku – Białej)

W kategorii Literatura i Sztuka zwyciężyli:

 • 1 miejsce: Estera Szałaj i Małgorzata Matlak (SP Skała w Bielsku – Białej)
 • 2 miejsce: Franciszek Mieszczanin i Michał Wieczorek (SP Kuźnica w Katowicach)
 • 3 miejsce: Klara Noga i Zofia Kokot (NZPE nr 1 w Pszczynie)

Wielkie brawa dla młodych iberystów!

Patronat nad Konkursem sprawował Uniwersytet Bielsko – Bialski. Serdeczne podziękowania dla pracowników Instytutu Neofilologii, którzy zorganizowali dla naszych finalistów warsztaty tematyczne w zakresie języka hiszpańskiego oraz kultury i geografii Hiszpanii.

Z serca dziękujemy również naszym darczyńcom, bez których nie moglibyśmy obdarować uczestników Konkursu tak atrakcyjnymi nagrodami. 

 • MaBiBiCentrum
 • Języka Hiszpańskiego La Mancha
 • Księgralnia Rekord Bielsko – Biała
 • CarmeLove Cafe
 • Pizzeria Kamera w Bielsku – Białej
 • Hurtowania Misericordia 
 • SP Skała
 • Wydawnictwo Draco